אור חנוכה בגילה

בית חב"ד גילה הביא את אור החנוכה לתושבי גילה! בכל יום נערכו הדלקות מרכזיות בקניון גילה ובבתי העסק בשכונה

קרא עוד

שבת עם המשפחה-חוויה שבועית

היא מתנה אלוקית המרוממת אותנו ממישור עיסוקנו הפעוטים ומקנה לנו ההזדמנות לראות את עצמנו, לחוש את נשמתנו הנצחית, לגלות את ביתנו ולהכיר את בני משפחתנו היכרות פנימית

קרא עוד

תמונות מהתוועדות הגדולה שנערכה בגילה להילולא של אדמו"ר הזקן

התוועדות גדולה נערכה בכד' טבת להילולא של אדמו"ר הזקן מחבר השולחן ערוך הרב ובעל התניא בשכונת גילה

קרא עוד

נציגי חב"ד גילה השתתפו באירוע ארצי שנערך בירושלים כהכנה לקראת יום הבהיר י' שבט שיחול עוד כשבועיים

במוצאי שבת נחתמה שבת מיוחדת ומאחדת בירושלים של חסידי הרבי בארץ הקודש לקראת יום הבהיר י' שבט, יום תחילת הנשיאות של הרבי מלך המשיח שיל"ו שיחול עוד כשבועיים. במלוה מלכה במוצש"ק השתתפו גם נציגי חב"ד גילה כהכנה לאירועים שיהיו באיזורים השונים בארץ הקודש כולל בשכונת גילה. האירוע "השבת שכולה משיח", כשמה היא: שבת גדושה ומלאה בתוכן חסידי מרווה לנפש, שכל כולה סובבת סביב האמונה היוקדת בהתגלות הקרובה של כ"ק אד"ש מה"מ תיכף ומיד ממש. ההרצאות, כמו גם השיעורים, התפילות, הסעודות וההתוועדויות חדורות בציפייה 'לראות את מלכנו'. אורחי השבת היו הרב נועם ווגנר מדרום אפריקה, והרב חיים צבי גרונר מאוסטרליה.

קרא עוד

כ"ד טבת- יום ההילולא של מייסד חסידות חב"ד וממשיך דרך החסידות הכללית של הבעל שם טוב, מחבר ספר התניא ושולחן ערוך הרב

אדמו"ר הזקן - רבי שניאור זלמן - נולד בח"י אלול קה"ת לאביו רבי ברוך ולאמו הרבנית רבקה בליאזני שבפלך מוהילוב בבלארוס, שהייתה אז תחת שלטון פולין. הסתלק בליל מוצאי שבת פרשת שמות כ"ד טבת תקע"ג לאחר הסתלקותו הובילו אותו לעיר האדיטש, ושם על גדות נהר פסל מנוחתו כבוד.. האדמו"ר הזקן הוא נין נינו של רבי יהודה ליווא בן בצלאל (המהר"ל מפראג) שמזרע דוד המלך.

קרא עוד

פעילות בצהרון תלמוד תורה חב"ד גילה

לקראת י' שבט, שנת ה-60 לנשיאות הרבי נערכת פעילות בנושאים אשר הרבי מדבר אודותם: להשקיע בלימוד ,תפילה ובמיוחד גמילות חסדים. ילדי הצהרון התחילו להכין את כיתה ליום זה, בסוף נחו וקיימו "שבת אחים גם יחד".

קרא עוד

חדש באתר חב"ד גילה!!! "מעיין חי"- שיחות מנוקדות לילדים לכבוד שבת

לאחר הסתלקות הרבנית הצדקנית חי' מושקא ע"ה, עורר כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שיל"ו על דבר הקמת מוסדות על-שמה ולזכרה, ובגין התעוררות זו החליטו אחדים משלוחי כ"ק אדמו"ר שליט"א לארה"ק, להקים מפעל חשוב זה, ונקרא שמו "מעיין חי" - הרומז לראשי-התיבות של שם הרבנית.

קרא עוד

'770' - המספר שהפך לסמל

אלפי יהודים בכל רחבי העולם כבר נחשפו כמה וכמה פעמים למספר המיוחד 770. מה זה 770? למה המספר הזה כל כך חשוב לנו?

קרא עוד

הרשמה לקבלת מידע נרחב על פעילויות בשכונת גילה

אנשים, נשים וטף נהנים כבר למעלה מ25 שנים מפעילות מיוחדת ומאחדת של בית חב"ד גילה לכל תושבי השכונה. במלאות 60 שנה לתחילת הנשיאות של הרבי מה"מ ב-י' שבט אנחנו פותחים את האתר להרשמה לעיתון אכקטרוני שבועי ובכך תוכלו לקבל מידע על פעילויות בגילה. בנוסף ניתן לקרוא על מופתים שהתרכשו , לשמוע שיעורים ולצפות בשידור ישיר מ"בית משיח"-770. הנכם מוזמנים לנסות!

קרא עוד

העולם מתקרב לגאולה

כעת לקראת הגאולה וכחלק מגילוי כוח הבלי גבול של אין-סוף ב"ה, מתגלים יותר ויותר פלאי הבריאה כשהם מתועדים באמצעים טכנולוגיים חדשם. יש לציין כי גם אמצעי הצילום המיוחדים בהם השתמשו החוקרים לתיעוד היצורים התת ימיים, הינם חלק מההתפחות הטכנולוגית של ימות המשיח אשר נצפתה כבר לפני אלפי שנה בספר הזוהר (בפרשת נח). הרבי שליט"א מלך המשיח בהתייחסו לפלאי הבריאה מציין בשיחתו הקדושה בשמחת תורה תשמ"ו, כי גם יצורים כאלה למרות שאינם טהורים, מגלים את כבוד השי"ת בעולם וכמאמר רז"ל (סיום פרקי אבות) "כל מה שברא הקב"ה בעולמו, לא בראו אלא לכבודו, שנאמר "כל הנקרא בשמי ולכבודי, בראתיו יצרתיו אף עשיתיו. ואומר: ה' ימלוך לעולם ועד". צריך רק להתבונן באופן הנכון ואזי מגיעים להכרה כי הכל הוא מכוחו של הבורא הכל יכול.

קרא עוד

שלושים יום קודם החג- י' שבט,יום המלכות

בעוד שלושים יום יחול יום הבהיר י' שבט, שישים שנה לנשיאות כ"ק אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח. במהלך השנים עורר הרבי בעצמו פעמים רבות אודות תאריכים שכאלו, ומפורסמת ההתעוררות הגדולה לקראת י' שבט תש"ל, אז התקיים גם מעמד סיום ספר תורה של משיח. השנה, לקראת התאריך החשוב, יתקיימו פעולות מקומיות, ארציות ועולמיות, בקשר עם נשיאותו של הרבי, ובתוך כך יגיעו המוני חסידים ותמימים לבית חיינו - 770, על מנת לשהות בד' אמותיו של הרבי ביום קבלת הנשיאות.

קרא עוד

עברתם דירה לשכונת גילה? - צרו קשר עם בית חב"ד גילה לערוך חנוכת בית

בשבועות האחרונים הגיעו פניות רבות מתושבי גילה אשר עברו לבית חדש בשעה טובה ומוצלחת, כשהם מבקשים לדעת פרטים על חנוכת-בית. בית חב"ד גילה עוזר לכם לארגן. בברכת "משנה מקום משנה מזל לטובה ולברכה"

קרא עוד

חדש!!! שיעורי חת"ת באתר חב"ד גילה

השבוע עלה לאתר חב"ד גילה מדור מיוחד המכיל את שיעורי ה'חת"ת' היומיים – חומש, תהילים, תניא והיום יום. השיעורים מוגשים לגולש בתצוגה יומית נוחה, המאפשרת לכל אחד באשר הוא ללמוד את השיעורים ביתר קלות ונגישות. מחשבה רבה הושקעה בעיצוב הממשק דוגמת החומש שנקרא בצורה רציפה; פסוק-רש"י, פסוק-רש"י

קרא עוד

צוות מוסדות חב"ד גילה השתתף בכנס ה' טבת-"דידן נצח",חג נצחון הספרים

ביום שני השתתפו שלוחים ועובדים במוסדות חב"ד גילה ביחד עם אלפי השלוחים,חסידים וידידי חב"ד בכינוס ארצי ענק לכבוד החג ה' טבת-דידן נצח

קרא עוד

"דבר מלכות"

בתקופה האחרונה נעשה ריבוי לימוד שיחות ה"דבר מלכות" ברחבי העולם, אתר חב"ד גילה מגיש שיעוריים שבועיים ב"דבר מלכות". השיחות הקודש ,מניסן תנש"א ועד תשנ"ב, אלו הם שיחות מוגהות על ידי הרבי בעצמו ובהם מסר לנו הרבי את ההוראות האחרונות עד להגאולה האמיתית והשלימה ועד למעמד ומצב של "ועמך כולם צדיקים" בגילוי. ולמעשה ע"י קיום הוראות אלו אנו פוקחים עיניים ומגלים כי "נמצאת כבר הגאולה האמיתית והשלימה". הרבי עשה את שלו ומעתה עבר לידינו משפט הבחירה לקיים את השבועה "תהי צדיק", ולתת למשה רבינו שבכל אחד ואחת מאיתנו להתגלות.

קרא עוד

מסיבת חנוכה

בנר שישי לחנוכה התקיימה מסיבת לילדים באולם אשכול פיס בשכונת גילה

קרא עוד

מבצע חנוכה בבסיסי צבא באזור גילה

אור לנר רביעי ביקרה קבוצת חסידי חב"ד משכונת גילה את החיילים המשרתים באיזור בית לחם.

קרא עוד


שיירת האור של שכונת גילה יצאה לדרך

במשך ימות החנוכה מסתובבות בשכונה רכבים רבים שהינם חלק משיירת האור שבאה לשמח ולזכות את התושבים בהדלקת נרות חנוכה

קרא עוד

אור החנוכה בשכונת גילה

מידי ערב מתקיימת הדלקת חנוכייה בקניון גילה.

קרא עוד